| Mădă0611 a întrebat:

Intai, eu nu prea cunosc materialele. Intrebarea e: cam care ar fi diferenta in programul de spalare pentru lana si cel pentru bumbac sau sintetice? Cel pentru bumbac sau sintetice dureaza peste o ora jumate, iar cel pentru lana doar 59 de minute, asa ca as spala nelana la 59 de minute (40 de grade), papuci mai exact.

5 răspunsuri:
| Bondarel99 a răspuns:

Ideea e sa nu se strice hainele, de asta e program așa lung.

| Mădă0611 explică (pentru Bondarel99):

Papucii se strica daca ii speli atat, i-am spalat o data si s-a cam incretit captusala. La fosta masina era invers, 40 de grade pentru bumbac si sintetice era 60 de minute, si pentru lana era vreo 90.

| Bondarel99 a răspuns (pentru Mădă0611):

Nu prea au importanta recomandarile masinii de spalat...
Uite ceva util
http://www.top-shop.ro/shoes-protection-for-washing-machine/

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

laughing Eu acum am realizat cine esti tu. Ma uitam la intrebarile din 2014 si acum te/am ghicit. Vad ca ai alt avatar acum, nu tipa aia rotunjica in costum de baie si ochelari.

| Mădă0611 explică (pentru anonim_4396):

big grin Ma intitulez Mădă zeroşaseunşpe, cum zicea Leana de la Vacanta Mare, "ma intitulez Elena". Era un desen, sau autoportret facut de Sarah Andersen.