| Joker3134 a întrebat:

Intr-un multivers,intre universuri paralele,se poate afla ceva anume in spatiul acela? eu unul presupun ca ca ar fi ceea ce vedem si prin spatiul cosmic,nu? materie si energie neagra,corpuri ceresti, gauri negre,e doar o presupunere, voi ce spuneti?

2 răspunsuri:
| readytofly a răspuns:

William James, un filosof american a inventat termenul de "multivers" care se refera la intrebarea ta. Iti recomand https://ro.wikipedia.org/wiki/Multivers pentru o lectura mai amanuntita

Răspuns utilizator avertizat