| BATTLEGROUND a întrebat:

Hei TPU

http://www.cunoastelumea.ro/......e-la-cern/

ce e cu astia de la cern?

cum adica sa creeze o gaura neagra si sa descopere un univers paralel? WTF? nu avem nici cea mai mica dovada cum ca ar exista universuri paralele! si o gaura neagra odata aparuta va distruge pamantul :p

si cum au ei de gand sa descopere un,, univers paralel,, cu ajutorul unei gauri negre O.o!

Răspuns Câştigător
| sublime89 a răspuns:

De cand s-a pornit acceleratorul de particule din Elvetia, acum mai bine de 5 ani, tot felul de necunoscatori in ale fizicii si stiintei, au inceput sa lanseze tot felul de teorii ale conspiratiei care sa bage lumea ingoranta in panica, si sa creeze senzatie. Niciodata nu a anuntat vreun om de stiinta serios ca exista riscul aparitiei unei gauri negre care sa inghita Pamantul, sau cu ajutorul careia sa descoperim nu stiu ce univers paralel. Dar cine nu cunoaste, si mai ales cine priveste stiinta cu suspiciune, si crede ca oamenii de stiinta sunt un fel de monstri fara sentimente, care de dragul unor noi descoperiri ar sacrifica intreaga lume, bineinteles ca va crede in astfel de dezinformari.

| BATTLEGROUND explică (pentru sublime89):

Mersi de raspuns! esti super. printre putinii oameni de pe site.ul asta care chiar sunt informati! o asemenea stire te dezinformeaza pur si simplu. am ramas prost cand am citit laughing))

2 răspunsuri:
| Hasciar_Vlad_1990 a răspuns:

E o stire in care au bagat niste date reale ca sa le faca sa para mai putin stupide pe cele false. Daca nici soarele nu are destula energie sa devina o gaura neagra in momentul in care explodeaza cum sa facem noi atata energie pe pamant. Iar gaurile negre cu universurile paralele(eu unul nu cred in ele) nu au nici o legatura intre ele.