| cRaNs1MoRe a întrebat:

Intrebare pentru pariori : Am observat ca e o chestie cu "pariu pe gazdele castiga meciul (daca o sa castige oaspetii pariul primeste cota 1)", dar daca se termina egal?laughing

2 răspunsuri:
| AFR81 a răspuns:

La ce casa de pariuri ai observat chestia asta? Populara e optiunea CM1. Daca gazdele castiga, ai biletul intreg, daca iese egal vei primi cota 1, iar daca castiga oaspetii este pierdut. Aceeasi regula este si daca joci CM2. Ce ne spui tu acolo am observat la Casa Pariurilor. Ei au acest tip de pariu: Alege Sansa. Alegi ce pronosticuri vrei (1-X, 2-X, 1-2, X-2). Daca iese primul dintre ele, primesti cota intreaga (bineinteles, putin mai mica decat la solist), daca iese al 2-lea, primesti cota 1. In cazul tau, este vorba de pariul 1-2. Daca castiga gazdele ai biletul intreg, daca castiga oaspetii ai cota 1, iar la egal, evident, e pierdut. In fine, sper ca m-ai inteles. E destul de dificil de explicat pe TPU.

| Madesz a răspuns:

Dacă pariezi,, câștiga gazda " apeși pe,, 1", acum cota depinde de cât de bună e echipa. Daca e mai bună, e cotă mică, iar dacă e mai slabă ca cealaltă, cota mai măricica. În fine. Dacă pui,, 2", ca să îți iasă biletul, trebuie să câștige echipa oaspete. Dacă pui X, înseamnă ca trebuie să fie scor egal. (0:0 / 1:1/ 2:2 etc ). Dacă nu ești sigur dacă va câștiga prima sau va fi egal, pui 1X, iar dacă crezi ca va fi egal sau va câștiga a 2a echipă, pui X2 happy. Și NU, nu va primi cota 2. Depinde de fiecare meci și echipă. Dacă pui 1 și câștiga a 2a echipă (oaspete), meciul e greșit. Cu cota asta de 1 te-ai cam încurcat, amice. E un alt tip de pariuri,, alege sansa " care trebuie să pui un pariu gen,, 1/2" ( cu o cota de 2, 5 de ex )asta însemnând : trebuie să câștige prima echipa (gazdă ) ca să câștigi cota de 2, 50, dar dacă câștiga a 2a (oaspete) vei avea cota mai mica, de unu, asta fiind,, o a doua șansă " de pariu. Sunt experta în pariuri, nu mă laud dar unchiul meu a câștigat acum 3 zile 126 de mil. la pariuri, așa ca asculta la MissNightmare happy Ceau! Funda?