| Damian_Luca_2001 a întrebat:

Intrebare pentru toti! dau funda celui/celei care aduce cele mai puternice argumente.De ce daca ai un cont nou de Facebook multi considera ca e fake? De exemplu eu pana sa imi pierd parintii, nici nu voiam sa aud de facebook.Consideram ca Facebook-ul e ceva inutil...cel putin mie. Apoi dupa ce ei fiind intr-o depresie mi sa recomandat sa ma iau cu facebook-ul.Asa si am facut.Mi-am facut cont, am dat date etc. Dupa ce cererile prietenilor care aveau cont au fost acceptate, m-am gandit sa imi fac si prieteni noi(avand in vedere ca prietenii/fostii colegi etc)intrau din an in pasti pe Facebook si de abia schimbam 2 vb ca imediat treceam sa vb pe telefon.De la noii prieteni (cativa nu toti)mi s-a spus ca sunt fake pentru ca nu am foarte multe poze...asa ca m-am pus pe pozat. Poze cu prieteni,animale, cafele".wc"selfi-uri si alte tampenii, pentru a fi "real"si le-am postat.ca apoi sa mi se reproseze ca am pus prea multe intr-un timp scurt. Daca esti linistit esti fraier daca ai tupeu la fel esti fraier.Deci cum poti sa ai un cont nou dar real la fel ca tine? adica sa arate ca esti real!

3 răspunsuri:
| Violleta2022 a răspuns:

Ti se poate considera un cont fake, pentru ca, ceea ce ai facut pana acum nu a demosntrat ca-i real, dimpotriva!
Deci: daca nu pui poze deloc, esti considerat fake, daca pui prea multe poze cu altii/altele si despre alte chestii, iarasi esti considerat fake pentru ca nu sunt poze cu tine si nu scrii despre tine!
Ca sa demonsterzi ca esti real, trebuie sa pui poze CU TINE si sa scrii despre tine, nu despre altii, nu cu altii!

| Violleta2022 a răspuns:

Eu personal, am sters multe din conturile prietenilor care nu postau nimic despre ei si nu aveau poze cu ei, in schimb aveau o tona de poze cu balarii de pe internet. I-am considerat spam si m-am despprietenit de ei, in plus ma umpleau de toate mizeriil de pe internet, deci, mai bine fara ei.
Un prieten real isi pune poze cu el, cu familia lui, cu calatoriile lui. Ai ocazia sa setezi pozele sa ti le vada doar prietenii, asa ca, esti foarte protejat si ferit de ochii necunoscutilor.

| Damian_Luca_2001 explică (pentru Violleta2022):

Puneam poze cu mine cu prieteni,rude,eu cu animale, eu fata animale, comentam politicos la altii, dadeam like-uri, puneam bancuri etc.ce pot sa fac mai mult?