| andrei1121 a întrebat:

Intrebare politia are voie sa dea intr-un officer al armatei romane?

8 răspunsuri:
| mgtow a răspuns:

Oricum ofiterul il face pulbere pe politai ca stie mai multe fente de bataie.

| onasis1961 a răspuns:

Indiferent de statutul persoanei, NU are voie! Se poate folosii constrangerea, in anumite conditii.Citeste drepturile si obligatiile polistului Roman

| вσмвση3ℓ a răspuns:

Nuuu,are voiewinking

| grgdlk a răspuns:

N-are ma voie sa dea nimeni in nimeni politist, colonel, general, simplu om, nimeni nu are voie sa bata pe nimeni, numai in anumite situatii speciale

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Daca te referi la bataie,nu,nu are voie.
Daca te referi la amenda sau alte sanctiuni, da, o poate face; ofiterul armatei este tot cetatean si trebuie sa se supuna legilor.Numai bine.

| praf a răspuns:

Raspuns: politia nu are voie sa atinga pe nimeni, de la cel mai periculos criminal pana la cea mai pasnica fiinta

| Fatzica97 a răspuns:

Nu poate da pentru ca legea 1324/5961/2000 interzice lovirea unui organ mai mare in grad sau mai mic.Pedeapsa poate ajunge la amenda pana in 500 euro si 3 luni inchisoare.

| ShutingDown a răspuns:

Nare voie fiinda is de aceeasi parte.chiar daca e jandarmerie si politie jandarmeria vine la intrari mai rele iar politia mai usoare!