| paparoach a întrebat:

Intrebari sonorizare: mixer, boxe, etc.
Doresc sa-mi cumpar un sistem audio pentru a-l folosi in camera mea pentru a asculta muzica, dar si pentru a conecta la el microfoane/orga. Am gasit mixerul acesta :
http://esound.ro/......tereo.html
Vad ca are 8 intrari. asta inseamna ca pot conecta 8 microfoane? sau doar 2? sunt total pe langa :D

S-ar potrivi cu boxele acestea? (2 bucati, 2x70W):
http://esound.ro/apart-sdq5-bl-boxa-pasiva.html

Multumesc :D

4 răspunsuri:
| Arthur a răspuns:

Doar două microfoane, problema este alta : mixerul trimite semnal la staţie iar staţia la boxe. Mai ai nevoie de o staţie de amplificare sau de boxe active.

| laserworld a răspuns:

8 microfoane la o behringer 802? in nici o caz. stanga sus tu vezi exact 2x intr. micro pe xlr/Canon sau jack 6.3.
si boxe pasive apart sigur nu functionaze la o mixer pasiv. boxa pasive=mixer activ. fazit. absolut tot de la mixer pana la boxe este blablablahappy

| paparoach explică:

Imi poti da niste solutii? Un mixer cu amplificator ar rezolva situatia? Multumesc! happy

| Broadband a răspuns (pentru paparoach):

Da un mixer amplificat ar rezolva situatia dar intri in alta categorie de pret. mai scumpe