| elenasofia a întrebat:

La admiterea la Academia de politie conteaza si media de la BAC?

4 răspunsuri:
Ioandelasal
| Ioandelasal a răspuns:

Pentru admitere media de la bacalaureat se poate lua in calcul doar ca un criteriu de departajare in cazul candidatilor cu medii egale la examenul de admitere, altfel nu conteaza.

| love4u a răspuns:

Nu se ia in considerare media de la bac, doar probele care se dau in cadrul admiterii. La baieti stiu ca e proba sportiva, istorie, gramatica limbii romane, si limba straina. Iti trebuie diploma de bac, dar nu conteaza media.

| ionescuandrada2000 a răspuns:

Peste tot conteaza nota de la BAC.

| Sebastian_Nan_1977 a răspuns:

Da. chiar conteaza