| Furnicuta000 a întrebat:

La amanet poti duce si bijuterii din aur rupte? Cam cat iti da pe un gram de aur de 14k?

5 răspunsuri:
| darrio2007 a răspuns:

Nu cred ca primesc asa ceva. In caz de nu iti recuperezi bijuteria, ei o pot băga la vanzare. Si cine ar cumpăra o bijuterie ruptă?

| NunuNini a răspuns (pentru darrio2007):

Ba primesc. Eu am dus tot ce aveam defect/rupt prin casa si le-am vandut la ei. Se poate si asa, nu numai amanetare.

| darrio2007 a răspuns (pentru NunuNini):

Dacă spui tu!

| NunuNini a răspuns:

Da, poti duce. Dar ei dau pretul in functie de starea obiectului. Probabil nu vei primi 140 cum se zice mai sus ci mai putin. Le poti vinde la ei, nu doar amaneta.

| GenerațiaNouă2022 a răspuns:

În jur de 140 lei