| anonim_4396 a întrebat:

La ce folosesc tastele " Scroll Lock" si " Pause Break"? Ms!

Răspuns Câştigător
| bestialu96 a răspuns:

De fapt Scroll lock nu e bun de nimic doar in jjocul Mw 2 (apesi SL+x ca sa vezi radaru)
Pause Break:această tastă este mai foarte puţin folosită. În unele situaţii apăsând această tastă puteţi opri derularea liniilor pe ecran (apăsaţi tasta Enter pentru a relua derularea).
Unele programe, şi în special jocurile video au atribuit acestei taste o funcţie pauasemănătoare butonului „Pause ||" care este întâlnit la echipamentele audio video.
altceva?:Combinatie

Rezultat
Ctrl+X Cut - Taiere
Ctrl+C Copy - Copiere
Ctrl+V Paste - Lipire
Ctrl+Z Undo - Anulare comanda
Ctrl+A Select All - Selectare completa
Alt+Tab Se afiseaza programele deschise
Alt+(litera comanda) Executare comanda
Ctrl+Alt+Delete Deschide managerul de activitati
Tasta Windows +D Se afiseaza desktop-ul, la a doua apase se revine la fereastra initiala
Tasta Windows Afiseaza meniuk Start
Tasta Windows +L Afiseaza meniul de logare
Tasta Windows +F Cautare de fisiere

fundabig grinbig grinbig grin?