| anonim_4396 a întrebat:

La ce temperatura e ok sa setez fierul de calcat pentru materiale din >in?

3 răspunsuri:
| DMV a răspuns:

Trebuie sa scrie pe fierul de calcat Linen. Hainele de in se calca mai usor si mai bine daca sunt putin umede. Eu le scot seara sau dimineata putin afara cand da roua si le calc imediat.

| alexam a răspuns:

Inul merge si la maxim, ca si bumbacul. Deci calca fara de grija! Depinde si de calitate, caci exista,, in,, care de fapt e in amestec cu cine stie ce si intra la apa, si multe asemenea minuni, asa ca daca iti ia foc pe sub fierul de calcat inseamna ca nu era doar in, ci mai avea cine stie ce prin el materialul... happy

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Bună.
Sub mânerul fierului de călcat se găsește o rotiță care o rotești până la indicația: bumbac, in, lână, sintetic.
Spor la câlcat fără cute.
Pa, pa.