| CbCx a întrebat:

La facultatea de inginerie medicală există cursuri ce au legătură cu chimia(nu prea ma pricep)?

6 răspunsuri:
Bula
| Bula a răspuns:

La facultatile de inginerie biologica, precum si la ceea de farmaceutica.
La medicina se invata relativ putina chimie.

| CbCx explică (pentru Bula):

Pe mine mă interesează partea de inginerie, cea din UPB.

| Bula a răspuns (pentru CbCx):

Intereseaza-te direct la fiecare facultate, la ce te pregatesc (sau nu).
Sunt o gramada de facultati nou-inventate, la care "inveti de toate", dar, de fapt, nici nu le prea poti folosi sa te angajezi undeva si multe nici nu sunt recunoscute in alte tari, tocmai din acest motiv.

Totul depinde ca, TU ce vrei sa devii cand ai terminat.

| NietzscheFrumosSiDesteptSunt a răspuns:

Da, in primul an, dar nu sunt foarte multe.

| CbCx explică (pentru NietzscheFrumosSiDesteptSunt):

Mulțumesc. Ești sau ai fost cumva student?

| NietzscheFrumosSiDesteptSunt a răspuns (pentru CbCx):

Nu la aceasta facultate, dar am doi fosti colegi acolo cu care mai tin legatura.