| madalynaaa a întrebat:

La google chrome am apasat din greseala pe "traduce pagina intotdeauna in rusa" si acum se traduce pe fiecare site...cum pot sa dezactivez asta?

2 răspunsuri:
| Ronnix a răspuns:

Acceseaza urmatorul link http://www.google.com/support/chrome/bin/answer.py?hl=ro&answer=173424 si vezi instructiunile despre cum poti dezactiva acea bara de traducere.
Succes! :)

| Dannyjj a răspuns:

Solutia 1.
->Click pe pictograma "cheie" din dreapta sus
->Optiuni
->În culise
->Debifezi "Doresc să mi se ofere posibilitatea traducerii paginilor care nu sunt în limba în care citesc"
-> Ai dezactivat bara de traducere, acum daca vrei sa traduci o pagina, doar dai click dreapta si "traduceti in limba romana".

Solutia 2. Deschizi Google Chrome si apesi Ctrl+Shift+Del si iti apare fereastra de stergere a datelor de navigare, bifezi tot si mai jos alegi "tot" si click pe "stergeti datel de navigare."