| Ciprian1994 a întrebat:

La medicina din ce invat? Eu vreau sa dau in Constanta la Ovidius si pe site-ul lor scria ca se dau 100 de intrebari grila 50-complement simplu si alte 50 componet 50) si scria ca trebuie sa invat din manualul de clasa a XI-a, iar profa mi-a recomanda sa invat din compendiu...
Deci voi ce ziceti? DIn compendiu sau din manual.

5 răspunsuri:
| michelia a răspuns:

Ai 50 de intrebari din biologie si 50 din chimie, dupa cum arata site-ul facultatii.
In ce priveste tematica, e inca putin ambiguu:
" Tematica probelor de concurs
Mmanualele promoţiei 2013, capitolele vor fi afişate pe site "
dar te directioneaza tot la manuale.
http://www.univ-ovidius.ro/admitere/facultatea-de-medicina

Ai putea cauta variantele de admitere din 2012 ca sa te orientezi de pe acum.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Invata din manual, mai sigur e sa te iei dupa ce scrie pe site-ul facultatii decat dupa profesoara ta (e profesoara de la liceu sau de la facultate care te ajuta pentru admitere?)
Eu merg la Cluj, dar invat din biografia de pe site. Nu din toate, doar cele mai bune. La bio cartea de a 11 o fac si eu si e cea mai buna.
Eventual ai putea sa citesti in paralel putin si din compendiu.
Iti doresc noroc happy

| Ciprian1994 explică (pentru anonim_4396):

Este profesoara de liceu

| anonim_4396 a răspuns (pentru Ciprian1994):

Atunci mai bine ar fi sa te iei dupa cartile recomandate de facultate, compendiul sa fie doar optional. Chiar daca poate e mai bun, cand se vor face intrebarile, se va tine cont de cartea de a 11.

| Ciprian1994 explică (pentru anonim_4396):

Mersiwinking