| boborock2011 a întrebat:

La UPC, daca nu platesc factura pana pe 6, sa zic, imi opreste internetul si cablul, sau pot plati a doua luna, pentru doua luni?

2 răspunsuri:
| anutza a răspuns:

La internet, ca si la alte servicii exista un contract inm care sunt stipulate exact clauzele.
Daca nu platesti o factura o poti plati si mai tarziu dupa scadenta, dar va fi o continuitate chiar daca nu ai acces trebuie sa platesti, e abonament, la fel cum trebuie sa platesti indiferent daca folosesti sau nu.

| TheFACKYouTub a răspuns:

Poti plati si dupa data de 6. dar o sa ai penalitati
daca nu platesti deloc, in februarie cand ai sa platesti, o sa platesit si luana aceasta si luna de care nu ai folosit netul
si iti inchid si NETul si TVul