| Furdui_Dumitru_1975 a întrebat:

Laptop HP 1, 7 procesor 3g rami ami merge sacadat pe filme onlain, windows 10?

6 răspunsuri:
| RAY a răspuns:

Nu merge sacadat, doar net bun sa ai si o rezolutie de 360 sau 720

| funnnyman32 a răspuns:

Salut. Posibil sa fie si de internet dar si de la virusi in cea mai mare parte virusii din laptop, calculator impiedica mult si grafica la jocuri si la filme zic eu. ca daca ai virusi iti mai face fite se blocheaza, merge cu intreruperi chiar daca ai internetul bun si eu am patit,. pana mi-am schimbat in windows 7 si facut de la 0 tot in el cu programe etc. Bafta si nu ezita sa faci un control in pc happy

| bugativeyRO a răspuns:

Cu siguranta nu la fel de sacadat precum felul in care scrii

| WoKy a răspuns (pentru bugativeyRO):

Inteligent laughing

| WoKy a răspuns (pentru bugativeyRO):

Nu ma bag prea tare pentru ca nu sunt cunoscator, insa, am o cunostita cu laptop Toshiba (parca si in celasi timp si cred laughing ). Am fost si i-am reinstalat windowsul, din 10 i-am bagat 7. Mentionez- laptopul e din 2009, deci cerinte probabil nu prea are, dupa o zi ma suna si-mi spune ca-i merge mai greu cu 7 decat cu 10. Bine, am zis ca 10 e mai bine optimizat decat 7, m-am dus si i-am pus 10 iar. Probez, nu merge nici cat XP. Fail. Am stat si m-am gandit si am apelat la un 7 pe 32 de biti, care in cele din urma s-a dovedit a fi bun, fara sa-i mai sacadeze in mediul online. Sfatul meu e sa verifici frecventa procesorului si daca e mica sa incerci o varianta pe 32 de biti.
Reamintesc- nu ma pricep, dau doar cu parerea.

| bugativeyRO a răspuns (pentru WoKy):

Daca cpu-ul ala de 1.7 e single core, ma mir cum de reuseste sa deshida pagina web.