| Robi1444 a întrebat:

Am un HTC M9 iar cand ma joc Fifa 2016 online. imi merge sacadat.
Totusi. nu inteleg, telefonul are 3GB Rami cu procesor aproape ultima generatie octacore.
De ce merge sacadat?

5 răspunsuri:
| mihai69 a răspuns:

Degeaba ai ultimul procesor și o căruță de RAM, dacă legătura de date e slabă.
Dacă joci pe legătură mobilă de date, caută să ai acces la o rețea 4G; dacă joci pe WiFi, mergi undeva unde ai un router de calitate și o legătură a acestuia la net de bună calitate.

| Robi1444 explică (pentru mihai69):

Tu crezi ca ma joc pe 3G? Ai auzit de 4G+?

| mihai69 a răspuns (pentru Robi1444):

Nu cred nimic. Pentru că nu ai specificat clar ce tip de legătură de date folosești, am enumerat toate cazurile posibile.
Oricum, dacă ești pe 4G, ceva clar nu e în regulă. Verifică eventual câte procese ai pe fundal și mai taie din ele (eventual dezinstalează aplicațiile vinovate).

| Robi1444 explică (pentru mihai69):

Sau poate are probleme vs cine ma joc?

| Sebaseba33 a răspuns:

E nou telefonul[ daca da e o problema din fabrica ]