| Harabor_Razvan_1993 a întrebat:

Legat de zborurile cu low-cost companies. Am voie (in special la wizz) sa am in bagajul de mana si laptopul si DSLR-ul in acelasi ghiozdan?

3 răspunsuri:
| DimLight a răspuns:

Hm..in general da dar nu stiu exact daca au mai schimbat ei reguli ceva. cred ca stii ca sunt anumite dimensiuni la bagajul de mana si daca ai un laptop prea mare e posibil sa nu iti dea voie.
poti suna sa fii sigur

| sema a răspuns:

Salut, In mod sigur ai voie, daca nu depaseste dimensiunile maxim admise (42x32x25cm) si se incadreaza in cele 10 kg.
Atentie ca la wizz ai voie un singur bagaj de mana, nici macar un portofel sau o borseta separat, totul intr-un singur bagaj!

| octavianandrei a răspuns:

Eu anul trecut am avut voie.important e sa nu depasesti nu mai stiu cate kl.