| xxxlovexxx a întrebat:

Ma framinte foarte mult o intrebare pe care vrau sa vo dau tuturor de mult exista oare vampiri? va rog raspundeti-mi serios plizz thank you

20 răspunsuri:
Abh
| Abh a răspuns:

Lucrarea lui Bram Stoker din 1897 - Dracula - e pura fictiune. Din pacate, majoritatea uita asta.

| thealchemist a răspuns:

Mda. oarecum. daca tot ce e in mintea noastra exista cu adevarat, exista si vampirii. eu cred mai mult in sirene decit in vampiri, dar in ceea ce priveste mitologia moderna, imi place cel mai mult tipul de vampir oferit de World of Darkness
http://en.wikipedia.org/wiki/Masquerade_society.

clanul meu preferat e Tremere ( http://vampirerpg.free.fr/Genealogy/Tremere.html ) dar imi plac si dusmanii lor de moarte, Tzimisce ( http://www.patman.org/wod/clans/tzimisce.asp, http://spillklubben.samfunnet.no/vampiretzimisce.htm ), si nu numai pentru ca sunt legate de Transilvania, cele 2 sunt dupa mine cele mai interesante clanuri.

| TeoPT a răspuns:

Cauta pe youtube "True Horror with Anthony Head" e un documentar pe Discovery despre creaturi dinastea...pe youtube e in 7 parti si trebuie sa il intelegi in engleza sau daca nu uitate pe discovery in fiecare sambata la 00:40 poate il mai da o data pe ala cu vampiri

In alta ordine de idei, unii cred, unii nu cred, dar nu ne putem baza pe informatiile dintr-un documentar tv. dar ala cu anthony head e intersanthappy succes

| TeoPT a răspuns:

Corectez raspunsul de fapt e duminica daca e trecut de ora 00. dar ca sa intelegi mai bine.in noaptea de sambata spre duminica

| ForbiddenLove a răspuns:

Nu stiu...si chiar daca exista nu cred ca sunt ca cei din twilight sau vampire diaries

| ForbiddenLove a răspuns:

La primele intrebari care leai postat ai spus ca ai 13 nu 15 thinking

| jony a răspuns:

Cu siguranta! Ei ne si conducehappyce nu crezi? Pe bune astia din parlament ne suge pana la ultima picatura.happy

| karellen a răspuns:

Nu

| Incubus a răspuns:

Exista dar depinde cum vezi lucrurile, ce vreau sa spun:
daca iei cuvantul in sine:exista o specie de liliaci care se hranesc cu sange in cunoscutul mod(cu dinti, atacand la gat, etc)
daca te gandesti la oameni exista uni adepti al unor culturi care au obiceiul sa bea sange de pasare dar nu stiu daca pot fi considerati vampiri(desi beau sange)

| Incubus a răspuns:

De fapt tu cati ani ai? daca te framanta atat de mult si vrei sa stii si UNDE SUNT?

| Incubus a răspuns:

Daca te referi la vampiri vazuti prin filme NU nu exista (ai vazut prea multe filme)in rest ce sa zic mai citeste o data ce am scris prima oara

| Caaty a răspuns:

Am vazut un documentar in care arata ca exista vampiri.
Erau niste oameni normali, nu ca in Twilight, Blade sau oricare alte filme cu vampiri, doar ca hobby-ul lor era suptul sangelui. Faceau lucrul asta intre ei, fara a rani pe nimeni, iar cantitatea de sange era foarte mica.Si in niciun caz nu se transformau in lilieci...

| danky a răspuns:

Ce te face sa crezi ca exista vampiri?

| QS_8971 a răspuns:

Stiu despre ce documentar vorbesti tu si este adevarat ca exista o astfel de boala dar nu sunt vampiri ca in filme... nu ai inteles tu binehee hee

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Exista vampiri energetici...sunt oamenii aceia care daca stau in preajma ta se "hranesc" sau iti "consuma" energia si te fac sa te simti obosit

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Exist

| Alexciordas a răspuns:

Exista vampiri Sunt liliaci pe nume Dracula care sub sange cand te musca de gat am facut la Biologiewinking

| xxxlovexxx explică:

Va rog spuneti-mi exista si macar unde sunt plizz spuneti-mi fara gluma

| xxxlovexxx explică:

De fapt am 15 ani va rog frumos frumos spuneti-mi daca exista si unde sunt plizzz spuneti-mi fara glume?sad;(sad

| Fisi a răspuns:

O tu esti blonda pe desubt hu?
evident ca exista...

=)