| gigiro a întrebat:

Ma poate ajuta cineva cu un sfat? Am un pullover foarte frumos dar problema este ca nu -l pot spala. Partea din fata este din piele intoarsa. Cum pot sa-l spal? S-au mai bine il arunc?

Răspuns Câştigător
| lost.in.rain a răspuns:

Incearca sa il duci la spalatorie. Pielea intoarsa se curata frecand usor cu malai aplicat pe un burete umezit.
Succes!

6 răspunsuri:
| gigiro explică:

Ma acuzati ca nu stiu gramatica, ca nu stiu nimic de curatatoria chimica...mai bine i-ati corecta pe cei care cu adevarat fac greseli gramaticale si nici nu respecta cerintele site-lui. Era o intrebare practica pentru ca eu locuiesc in Austria si aici costa de 2-3 ori mai mult si nu renteaza. Imi cer scuze, dar va rog frumos cititi-mi raspunsurile si spuneti-mi ca am facut greseli gramaticale grave. In afara de asta, nu va spun ca mesajul l-am scris aseara, cu niste eforturi supraomenesti-de fapt pana azi la ora 11 nu am putut intra pe site...

| Seline a răspuns:

Sau mai bine inveti gramatica.Il duci la spalatorie pentru o curatare chimica.

| anutzasweet a răspuns:

Cum sa-l arunci.Incearca sa mergi la o spalatorie(pentru haine) cu el, si acolo iti vor spune daca il pot spala sau nu.Costa in jur de 10 lei mai mult nu are cum sa fie.

| tribalwars a răspuns:

In primul rand se scrie "sau". In al doilea rand e alegerea ta.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Sa vezi prostie la tine! Cind l-ai cumparat nu avea niste etichete airnate de el? Crezi ca erau de design? Nu! Printre altele acolo scria si cum se intretine. Daca nu le mai ai, vezi poate are eticheta cusuta! Vai de capul vostru... muriti de foame cu piinea-n traista!

Răspuns utilizator avertizat