| anonim_4396 a întrebat:

Mâine sau zilele următoare îmi vin banii pe card de la lucru, trebuie mai întâi să activez cardul? Sa dau activare card sau pot scoate direct?
Și dacă vreau sa aflu cat am pe card cum procedez?
Bonurile de masa, mai exact banii aceia se virează pe cardul de sodexo în aceeași zi cu cel salarial?

5 răspunsuri:
sadrian46
| sadrian46 a răspuns:

Dacă nu ai mai folosit cardul, dai activare card. Banii nu sunt pe card, ci în cont. Apeși pe butonul interogare sold.

| anonim_4396 explică (pentru sadrian46):

Când am schimbat codul pin doar l-am folosit dar asta nu se pune mă gândesc, mersi Adriane

| sadrian46 a răspuns (pentru anonim_4396):

Se pune.

Răspuns utilizator avertizat
| madalinut123si a răspuns:

Activează cardul prima dată, nu e ceva greu de făcut. Poti vedea soldul contului si poti scoate banii din bancomat, după activarea cardului. Descarcă si aplicația de Mobile Banking e foarte folositoare.
Banii pe contul de Sodexo ar trebui sa ii vireze o dată cu salariul (in aceeași zi), depinde acum si de companie.