| buburuzAndreea a întrebat:

Mama organizeaza vara asta intalnirea de 20 de ani de la terminarea liceului.
Dimineata se vor intalni in curtea liceului, iar seara vor merge la un restaurant. Astept idei cu privire la ce cadouri ar putea face profesorilor, la meniu, la amenajare, si asa mai departe.
Am facut rost de un videoproiector, ne gandeam sa facem un filmulet, ceva cu poze.
Ma ajutati cu un gram de inspiratie? big grin

Răspuns Câştigător
ardnaxur1961
| ardnaxur1961 a răspuns:

Eu am trecut de 2 ori prin chestia asta, la 10 si 20 de ani de la absolvirea facultatii.
Noi nu am facut cadouri profesorilor, ci le-am oferit tuturor niste buchete frumoase de flori si cate un pliant cu numele noastre si ale lor, pliante pe care le-au semnat toti fostii studenti.
In privinta meniului, presupun ca bairamul se face la un restaurant. In general, cei de acolo pot propune un meniu, iar mama ta mai poate da niste sugestii, in cazul in care vrea ceva special.
Daca videoproiectorul poate fi conectat la calculator, incearca sa faci un PPS. Numai, ai grija sa nu iasa prea lung, ca devine plictisitor...Strange cat mai multe poze de pe la fostii colegi, dar selecteaza-le doar pe cele care pot fi scanate cat mai clar...alege muzica in functie de ce se asculta acum 20 de ani!

1 răspuns:
| buburuzAndreea explică:

@Multumesc, ardnaxur1961, o sa tinem cont de sfaturile tale!