| waXonwaXoff a întrebat:

Matusa mea a cumparat 1 bilet de avion pentru Pisa, Italia, dar numai merge.Acum cauta sa vanda biletul, plecarea e pe 14 februarie. Exista vreun site special pentru asa ceva? Unde sa imi publicul anuntul? sau daca e cineva de aici interesat, lasati-mi mesaj privat aici sau pe mess, tpuist@yahoo.com

4 răspunsuri:
| trolololo a răspuns:

Nu poate sa vândă biletul, pentru ca pe bilet scrie numele celui care l-a cumpărat.
Daca îl vinde unui prost, când o sa ajungă la aeroport o sa îl oprească la check-in. E suficient ca o litera sa fie greșită pe bilet și în buletin sa scrie altceva, adio călătorie.
Biletul e controlat de cel putin 3 ori. Când intri în aeroport la check-în, când te duci spre avion se mai verifica odată și când urci îl verifica iară.

andreia67
| andreia67 a răspuns:

Trebuie sa anuleze rezervarea. Probabil va pierde o parte din bani dar nu are alta solutie. Cu cat se apropie data plecarii va pierde mai mult.
Sanse sa gaseasca pe cineva care sa-i preia rezervarea sunt minime, nimeni nu sta sa caute pe site-uri de vanzari un "bilet in plus". Biletele de fapt nici nu mai sunt in forma fizica si sunt nominale, te prezinti cu CI/pasaport la check-in in aeroport si-ti iese boarding card (tichetul de imbarcare). Nu se pot cumpara/vinde intre persoane fizice sau juridice.

| danishor a răspuns:

Incearca pe ocazii sau publi24

| narukgeo a răspuns:

Poate anula biletul...