| anonim_4396 a întrebat:

Daca imi cmpar un bilet de avion de pe site-ul blue air, unde imi vine biletul?

Răspuns Câştigător
suntserios
| suntserios a răspuns:

Pe mail iti vine

9 răspunsuri:
Salontanul
| Salontanul a răspuns:

Pe e-mail si-l printezi. Daca nu il salvezi pe un stick si-l printezi in alta parte.

| mihai69 a răspuns:

Nu-ți vine nicăieri. Ești înregistrat la ei în sistem și primești un cod.
Cu codul ăla faci pe urmă check-in (preferabil online). Printezi boarding pass-ul și cu ăla mergi la a/p.

| Salontanul a răspuns (pentru mihai69):

Eu am printat un asemenea bilet la doi prieteni care au plecat in SUA. Poate ca nu-i peste tot la fel!

| mihai69 a răspuns (pentru Salontanul):

Bilet, sau boarding pass? În fine, nu prea contează - cu sau fără bilet printat, ești în sistemul lor de rezervări. Ce e musai să ai la check-in este boarding-pass-ul (ca să nu plătești suplimentar la unele companii) și act de identitate valabil.

| Salontanul a răspuns (pentru mihai69):

Eu asa cred ca bilete erau (boarding pass-ul cum zic ei)! La Fly. ro spune clar ca toate biletele sunt electronice. Mai mult aveau pe ele toate elementele unui bilet: cod QR, numarul de loc in avion, etc. La aeroport ei n-au primit decat codul bagajelor si au facut check-in-ul.

| Alexand3ru1 a răspuns:

Pe email.
Apoi il scoti la imprimanta si te prezinti la aeroport in ziua plecarii.

| Anonimus1358 a răspuns (pentru Alexand3ru1):

Dar in cat timp vine?

| Alexand3ru1 a răspuns (pentru Anonimus1358):

Imediat ce comanzi biletul.
Dupa ce faci checkinul poti scoate biletul la imprimanta si cu el te prezinti in aeroport la ghiseu.

| suntserios a răspuns (pentru Alexand3ru1):

De fapt biletul il primesti dupa ce faci check in ul nicidecum imediat ce il cumperi, atunci primesti doar confirmarea rezervarii si a platii