| Sandor_Cosmin_1995 a întrebat:

Am cumparat un bilet la avion si nu am pus Ș pe biletul de avion si in buletin este ...este vreo problema?

2 răspunsuri:
| Darkmagic a răspuns:

NU este nicio problema.
- Daca biletul este "electronic", la aeroport iti va cere doar numarul (codul) de rezervare.
- In cazul tau, cu bilet "pe hartie", in 99% dintre cazuri, la check-in nici nu-ti mai cere respectivul bilet, trebuie sa prezinti doar buletinul sau pasaportul, compania aeriana STIE ca ai cumparat biletul si ai si prezentat buletinul atunci cand l-ai platit.
Te duci la check-in cu buletinul si cu biletul la care ai probabil atasata si chitanta pe care figureaza si CIF/CNP...si drum bun.
Se vede treaba ca astia de la "Conversatii" calatoresc cu avionul din trei in trei daca ai pus atatea intrebari si... big grin