| bleakk a întrebat:

Merita sa dai ECDL-ul? Nu sunt lamurit inca nici in alegerea unei profesii si mentionez ca sunt in clasa 11-a.Stiu ca daca il ai luat,nu mai dai Competentele Digitale,insa nu asta ma intereseaza. Spune-ti-mi daca,conteaza la CV cu ceva, daca se ia in calcul.

2 răspunsuri:
| bleakk explică:

Spre exemplu, eu daca termin Politehnica la Calculatoare si Tehnologia Informatiei, in CV daca mai pun pe langa asta si ECDL conteaza, ajuta la ceva? Sau e nimic?

| HoriaHH a răspuns:

Se ia in calcul pentru ca primesti o diploma care atesta si faptul ca tu ai cunostinte generale de Microsoft Office si ai sanse mai mari sa primesti un job decat cineva care nu are acea diploma... asta la un job care are legatura si cu IT-ul.