| Narcis_Mihailescu_1987 a întrebat:

Mi-am achiziționat un iphone 4 iar când vreau sa downloadez Facebook loz etc îmi spune ca trebuie sa instalez ios8 ceea ce pe iphone4 este imposibil țin sa Menționez ca acum am ios 7.2.1 dacă fac jailbreak o sa pot instala? cum se instalează jailbreack?

1 răspuns:
| mihai69 a răspuns:

Nu poți instala iOS8 - ți-am mai spus odată: piesele din telefonul tău nu suportă acel sistem de operare, sunt prea vechi.
E ca și cum ai crea să instalezi Windows 10 pe un calculator cu procesor Intel 80386 și cu doar 64K RAM.
Nu merge și pace, n-are cum.
Iar jailbreak se face la telefoanele plocate în cloud pentru a le putea folosi. Ceea ce nu e cazul la tine, tu având un telefon funcțional.