| Marcela46 a întrebat:

Mi am dat setet la telefon de la butoane deoarece mi am uitat codul pin, cand s-a deschis mi-a cerut limba reteau sa le bifez cand am trecut la urmatorul pas aceala fiind email ul imi zice ca sa scriu email-ul care a fost sincronizat anteror pe dispoziv cat ar costa daca il duc la un reparat?

4 răspunsuri:
| anonimg a răspuns:

Nu trebuie sa il duci la reparat. Tu trebuie ca sa dai "factory reset" la telefon.
Poate ca daca ne spui denumirea completa a telefonului te vom putea ajuta sa iti spunem ce butoane sa apesi si in ce ordine.
Si de asemenea trebuie sa stim ce vrei sa faci: sa nu introduci nici un cont de e-mail in telefon, sau vrei sa pui un alt cont e-mail?

| Marcela46 explică (pentru anonimg):

Telefonul meu se numeste Philips s396 pai sa nu introduc nici un cont e-mail.

| anonimg a răspuns (pentru Marcela46):

Ai 2 optiuni, si oricare din ele iti vor sterge tot ce ai in telefon (probabil si in card):
1. Setari - back up and reset - factory data reset.

2. Pentru a doua optiune este nevoie sa ai bateria incarcata, iar telefonul sa fie oprit complet, si scoti din el cardul si cartela Apoi pui bateria din nou in el. Gasesti mai multe detalii aici despre ordinea butoanelor pe care trebuie sa le apesi(sunt 9 pasi pe care trebuie sa ii faci):
https://www.hardreset99.com/......-recovery/

| MarinaMaia a răspuns:

Eu l am dus la reparat in service si mi-a luat 40 de lei! Nu ai cum sa il repari tu singur.