| anonim_4396 a întrebat:

Mi-am piredut buletinul. In cat timp se poate ridica unul nou, in cel mai scurt timp posibil? Am nevoie de el urgent.

3 răspunsuri:
| grab a răspuns:

Eu mi l-am pierdut in iunie, si a fost gata in 10 zile lucratoare. 12 lei a costat si m-am dus la posta pentru un timbru apoi la Evid. Populatiei.
succes.
Apropo, in perioada alegerilor s-ar putea sa se faca si la sectia locala de Politie unde esti arondat in aceeasi zi, ca au interes sa voteze lumea. Verifica si asta!

| Gotcu_Vasilica_1975 a răspuns:

Ia un buletin provizoriu dureaza 5 zile sa il faca si dureaza 30 zile si cel adevarat il poti lua dupa buletinul provizoriu

| Anonimaaaaa8888 a răspuns:

Cel mult o saptamana. ✌