| addryanboss a întrebat:

Mi-am reinstalat win de 2 ori(win 7) si acum il am de 3 ori si imi incarca memoria calculatorului cum fac sa le sterg pe cele vechi?

4 răspunsuri:
| adsx a răspuns:

Care memorie?

| tteo92 a răspuns:

Salut!
Cand instalezi un windows, la partea cu partitiile, trebuie sa formatezi partitia unde ai windows-ul, tu nu ai formatat-o si din cauza asta ai acum 3 windows-uri.
Ca sa le stergi pe cele vechi trebuie sa mergi in bara de start, scrii in run `msconfig` apoi dai pe `boot.ini` apoi pe ``check all boot paths ` dupa care o sa iti arate toate windows-urile stergi de acol windows-urile vechi si dai ok. apoi restart.
Bafta!

| Geo10 a răspuns:

Salut...
Când instalezi windows-ul trebuie să stergi partiția în care a fost instalat, apoi o creezi din nou.

| MyhayBoSs97 a răspuns:

Sall! trebuie sa stergi partitia din C si eu am patit la fel. Bafta!