| alexulici2009 a întrebat:

Mi s-a declanșat sistemul de alarmă de la gaze. După repornirea acestuia, el a mai sunat de încă 2 ori. Ce trebuie să fac? Sun la 112 sau la distribuitorul de gaze?

7 răspunsuri:
| darrio2007 a răspuns:

Ce ai fiert in bucatarie, daca ai centrala in bucatarie?
Unele sunt sensibile si daca fierbi gogosarii in otet.
Suna la https://alivecapital.ro/anuntari-deranjamente-si-avarii-gaze-naturale/

| alexulici2009 explică (pentru darrio2007):

Nimic. Nu am folosit gazul toată ziua. Stăteam liniștit în pat și s-a declanșat.

| darrio2007 a răspuns (pentru alexulici2009):

Este defect.

| Simpatic a răspuns:

Suni la compania de gaze urgent, nu la 112, pentru ca vei fi amendat intrucat acolo se declara altfel de urgente!

Probabil ai pierderi de gaze si asta nu este de gluma, sau este defect detectorul de gaze (nu poti sti sigur care dintre ele pentru ca cel mai bine este sa previi nu sa insinuiezi), in orice caz este foarte bine sa suni la dispeceratul firmei de gaze, au obligatia sa trimita de indata pe cineva!

suntserios
| suntserios a răspuns:

La distribuitorul de gaze, la numarul lor de urgente, apare pe factura.
Nu are treaba are 112
Pana atunci, geanurile larg deschise si nu aprinzi lumina

| Toalamare a răspuns:

Salut, sa stii ca este posibil si detectorul sa fie defect, mie mi-a sunat si din cauza mirosului puternic al urinii cainelui laughing

| darrio2007 a răspuns (pentru Toalamare):

Ții cainele in bucatarie? Igienic.