| Mynameiz a întrebat:

Mi s-au rupt firele din interiorul carcasei de la casti si nu mai stiu cum vin lipite pe acea placa. CUM?

6 răspunsuri:
| CristiDinBucuresti a răspuns:

Nu le poti repara tu pe alea, firele alea nu se pot lipii cu pistolul de lipit sunt din alt material, nu sunt cum erau căștile vechi cu fire lițate care permiteau lipirea cu letconul, cum erau cablurile de inregistrare la magnetofon sau deck, alea da, mergeau lipite in mufe cu letcon si cositor, unica solutie, cumperi altele noi.

| Clorox a răspuns:

La ce te referi? Mi sau rupt? Alege rupt, se potriveste cu gramatica ta laughing

| octav005 a răspuns:

Daca s-au rupt firele din interior, de unde vine acea bobina, si magnet. nu le mai poti repara.
daca ti s-a rupt firele ce vin de la jack atunci le poti lipi. cu pistol de lipit

| Mynameiz explică (pentru octav005):

S-au rupt de la butonul de control

| octav005 a răspuns (pentru Mynameiz):

Atunci anulezi butonul de control si le poti face ca niste casti normale. dar atentie la legarea firelor.

| dDarrY a răspuns:

Mai bine iti cumperi altele