| AndrewL45 a întrebat:

Am o pereche de casti BT si "din greseala" am rupt firele din interior.
Sunt 4 fire (rosu, albastru, verde si galben) iar ele trebuie lipite in 4 locuri cu notatia L-, L+, R- si R+.
Vreau sa stiu notatia fiecarui fir (ex: rosu=L1)

Răspuns Câştigător
| CristiDinBucuresti a răspuns:

Alea nu le poti repara tu ca nu sunt fire obisnuite cum erau căștile anilor 80 cu fir lițat, care permitea cositorirea cu fludor si pistol de lipti letcon, acum noua tehnologie este diferiă, firele care intra in căști sunt din alt material pe care nu il poti lipi cu letconul, pune poze sa vedem si noi ce fire ai tu acolo, eu zic sa i ti cumperi alte căști, si pe acestea sa le arunci, nu le mai poate repara nimeni.

| AndrewL45 explică (pentru CristiDinBucuresti):

Daca imi poti spune care este ordinea lor as aprecia ( fir rosu = loser

| CristiDinBucuresti a răspuns (pentru AndrewL45):

Firul rosu este plus sau casca dreapta, albastru casca stîngă sau minus, verde si galben sunt mesele le unesti pe amindouă, ca altfel fara alea ai bîzîit in casca sau brum in termeni electronici.

3 răspunsuri:
| Andreeush a răspuns:

Nu se mai pot repara.