| mgtow a întrebat:

N-am mai mers de 9 ani cu trenul si azi mi-am cumparat un bilet. Am cautat linia unde trebuie sa astept garnitura dar pe bilet pune VIA (A). Locuiesc in Brasov si pune linia 1, 2,3,4 cand mergi sa cauti peronul in gara, doar am mers pe acolo si azi nu am avut timp sa intreb ca ma grabeam laughing sa imi explice cineva daca stie ce linie e unde vine IR care il voi astepta.

Răspuns Câştigător
anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Se anunta si in gara in momentul in care un anumit tren ajunge in apropierea garii la ce linie va gara trenul.

2 răspunsuri:
anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Intreaba la casa de bilete. Este in drumul tau catre peron.

| mgtow explică (pentru anonim_4396):

Mi-a zis linia 2 dar e o tampenie sa nu puna pe bilet, ce neglijenta din partea cfr-calatori.