| DenMarOFFICIAL111 a întrebat:

Salut TPU. Poate nu am ales categoria corecta. Am 14 ani, nu am mers niciodată singur cu trenul, dar am aflat multe chestii care trebuie stiute, de la tata. Dar o singura chestie nu știu, și dacă ma puteți ajuta.

Eu am de mers cu prietena mea peste 2 zile cu trenul, pe ruta Brasov-Ideciu de Jos, unde ne va astepta unchiul meu in gara. Doar ca intervine tren cu schimbare. De la Brașov am tren pana la Deda și de acolo pana la Ideciu de Jos.

Practic Brasov-Deda-Ideciu de Jos.

Ei, problema, trebuie sa iau de la Brașov bilet pana la Deda și de la Deda pana la Ideciu de Jos? Sau luam bilet pana la destinație?

Dacă puteți sa răspundeți pana mâine (10 Mao 2023) ca ne apucam de făcut bagajele. Mulțumim frumos.

Este prima data singuri, asa ca mulțumesc cui vrea sa ma ajute!

Răspuns Câştigător
| UserRo10 a răspuns:

Cumpara bilet de la ghiseul din Brasov si iei toate biletele o data. Cand vine controlorul arati pe rand cate un bilet pentru fiecare tronson in care esti. Oricum e usor si controlorii o sa te ajute

3 răspunsuri:
suntserios
| suntserios a răspuns:

Iei bilet de la Brașov și pentru schimbare.

Răspuns utilizator avertizat
| Mitzupitzu a răspuns:

Mergi la casa de bilete si cumperi bilet Brasov-Ideciu de Jos. Casiera iti va inmana biletele si iti va spune unde sa schimbi trenul.