| grigor3 a întrebat:

Napoleon Bonaparte a fost ateu? agnostic? ce?

Răspuns Câştigător
| RAY a răspuns:

Religie catolicism
deism
credea ca dumnezeu a creat big bang apoi a luat pauza defintiv

| grigor3 explică (pentru RAY):

Adica nu credea in viata dupa moarte, nu? daca a zis ca a luat pauza definit asta inseamna! mai ales ca zicea ca dupa ce mori va fi ca inainte sa te nasti! asa-i?

| RAY a răspuns (pentru grigor3):

Ateismul nu are legatura cu viata de apoi

| grigor3 explică (pentru RAY):

Stiu ma, dar oricum zi-mi ar avea vreo logica sa zici ca esti ateu si crezi in viata de apoi? cum dracu si ce ar urma dupa?

| RAY a răspuns (pentru grigor3):

Habar nu am, alt univers, reincarnare

| grigor3 explică (pentru RAY):

Aaaa,dar reincarnarea nu e prezenta in religii? adica tot de religie e legat! nu?

| RAY a răspuns (pentru grigor3):

Nu chiar budismul nu era o religie si o filozofie fara zeii, dar nu cred ca un ateu crede in afterlife, cel putin eu ce am cunoscut nu credeau poate deisti sau agnostici

| grigor3 explică (pentru RAY):

O ultima intrebare pentru tine te rog pentru ca am vazut ca ai o legatura cu ce se spune! crezi ca extraterestrii sunt oameni inteligenti nu? adica nu oameni verzi nu? iar cea de-a doua si ultima, crezi ca oare vom fi sclavii lor in urmatorii ani?

| RAY a răspuns (pentru grigor3):

Nu stiu, nu exista dovezii, presupun ca a evolutia viata ca pe pamant, aia cu omuleti sunt fantezii, nu cred ca aliens va ajunge pe pamant, cred ca omenirea nu va apuca secolul 22, se va autodistruge singura

| RAY a răspuns (pentru grigor3):

Daca doresti isi pot propune site urii totul e sa ai o minte deschisa

| grigor3 explică (pentru RAY):

Da-mi site-uri despre ce e vorba? dar de ce s-au autodstruge? care ar fi cauza?

| RAY a răspuns (pentru grigor3):

Las ca vom vorbi cand am timp ok, prostia umana e mare, 2 razboaie de ce au fost? fara vreun sens

12 răspunsuri:
| ecoduri a răspuns:

Detalii de pe net despre el:

A fost imparatul Frantei, a consolidat si a initializat multe reforme ale Revolutiei Franceze. Unul dintre cei mai buni conducatori militari ai tuturor timpurilor, a cucerit o mare parte din teritoriul Europei si s-a ocupat de modernizarea natiunii pe care o conducea.
http://www.referatele.com/......le-com.php

Biografia lui:
http://www.scritub.com/istorie/Napoleon-Bonaparte73216188.php
http://www.ensayostube.com/......jacc69.php