| Zebûb_Ba_1995 a întrebat:

Neata! Ce se intampla daca iei la abonament 2telefoane si o tableta si nu platesti?, adica astea intra in abonamentul de la internet(telekom) ca sa fie 3 pachete... abonamentul este pe numele mamei.Deci vreau sa stiu ce poate sa pateasca mama daca numai plateste?

5 răspunsuri:
Ioandelasal
| Ioandelasal a răspuns:

O sa-i fie oprit serviciul, o sa-i ceara restituirea telefoanelor si tabletei ori contravaloarea acestora si plata abonamentului.
Daca nu o face va fi executata silit.

suntserios
| suntserios a răspuns:

Prima data va fi batuta la cap de niste firme de recuperari sa plateasca apoi va fi data in judecata se va pune poprire pe salariu sau executare silita. Crezi ca esti primul care vrea sa dea tepe din astea?

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Pai ai un termen limita la care trebuie sa platesti. Daca ai depasit un numar mare de zile de la data respectiva primesti o scrisoare de la firma care iti da un termen de plata fix. Daca nu achiti ai ocazia sa fii dat in judecata.

| BJK1903 a răspuns:

O sa ii fie oprit abonamentul/abonamentel si dupa un timp daca nu plateste o sa fie executata silit.

| Zebûb_Ba_1995 explică:

Pai si daca nu are nimic pe numele ei si numai locuiesti in acel loc?