| gondac a întrebat:

Am un abonament de internet si mobil..adica 2 telefoane mobile si netul de casa de la telekom. Vreau sa mentionez ca numele pe care este abonamentul e al mamei mele care e plecata in afara tarii! Intrebarea mea este daca nu as mai plati abonamentul la ei ce mi s-ar putea intampla mie si mamei mele?

3 răspunsuri:
Ioandelasal
| Ioandelasal a răspuns:

Se poate sa-ti opreasca internetul si apoi sa o dea in judecata pe mama taq pentru suma datorata si, dupa obtinerea hotararii sa o execute silit.
Trebuie sa stii ca se va ajunge la dublarea sau cresterea chiar mai mare a sumei datorate, la aceasta se vor adauga penalizarii sau dobanzi de neplata, cheltuieli de judecata si cheltuieli de executare silita.
Asa fiind, daca vrei sa inceteze contractul in mod legal, trebuie sa soliciti rezilierea acestuia.

Salontanul
| Salontanul a răspuns:

Mama ta poate solicita si telefonic incetarea contractului. Altfel vei plati ce datorezi si penalitatile perioadei aferente.

| AdrianFlorentinAdi98 a răspuns:

Dacă nu plătești, îți vor tăia accesul la internet. Trebuie să plătești abonamentul lunar.