| federerdinamo a întrebat:

Neataayawn. Care ma ajuta si pe mine...am o compunere de facut la Civica. Tema este sa scriem o situatie in care am fost acuzata pe nedrept.si cum mi-am dovedit nevinovatia. Cine poate sa imi faca si mie o compunerE? nu foarte mare...20 de randuri caiet mic e binelove struck (nu stiu ce sa scriu nu prea am fost pusa in situatii din acestea) daca sunteti cretivi puteti sa si inventati:d.va rog multlove struck funda

Răspuns Câştigător
| BeLLa_8336 a răspuns:

Intr-o superba zi de primavara,eu si prietenii mei am ales sa ne ducem intr-un parc,pentru a ne relaxa, simplu pentru a simti adierile calde ale vantului, fiind o zi de duminica si a doua zi urma sa mergem la scoala si ne urmam cursurile zilnice.Stand pe banca,am privit cum niste copii, dupa tinuta era evident ca erau mai saraci, rupeau florile ce erau plantate pe langa statuia lui Mihai Eminescu.Noi ii priveam nedumeriti si nu intelegeam ce se intampla,dar nu am facut nimic! Am inceput sa discutam pe teme diferite,astfel nebagandu-i in seama pe acei copii. Dupa ceva timp am observat ca acestia au disparut,iar noi am ales sa ne ridicam pentru a pleca spre casa,in acelasi moment insa cand veni un om a carui casa era exact langa parc, si care incepu sa ne acuze in legatura cu ruperea florilor, a caror neexistenta o observase imediat.Noi am inceput sa ne aparam,sa-i explicam ca nu e vina noastra, dar cetateanul revoltat nu ne-a crezut, ne-a tinut o predica in legatura cu pastrarea vie a culturii si a artei in Romania.In cele din urma am putut sa ne dovedim nevinovatia,el vazand ca noi nu aveam flori rupte in mana sau in buzunare,astfel a plecat nervos, rugandu-ne sa il chemam indata ce ii vom vedea pe raufacatori.
In acel moment noi am invat o lectie foarte importanta si anume faptul ce vinovat nu este cel ce face raul, ci acela ce il priveste si nu il opreste!

Sper ca e ok...

2 răspunsuri:
| JustSmile12 a răspuns:

Pffff.sincer nici eu
apaii...ce nu fac eu pentru o FUNDA.acum imi storc creierii...

Gata am gasit

nu stiu scrie si uh acolo ca ai fost la un magazin si nu mai gasea vanzatoarea aia ceva si te-a acuzat e uh ca ai furat dar de fapt chestia aia era pe jos blablabla...srry nu prea am imaginatie laughing))

| JustSmile12 a răspuns:

Auzi...da bella merita funda...nu ii dai?:O