| loveanime a întrebat:

Am de facut o tema la ed civica si nu stiu ce sa scriu ma puteti ajuta?
Trebuie sa facem un articol in care sa surprindem o situatie cunoscuta din orasul nostru in care drepturile copilului sunt incalcate.

Răspuns Câştigător
| Raluu a răspuns:

Hmm...cred ca stiuhappy exista cazuri de copii abandonati sau abuzati de parinti. Poti lua in discutie cazul copiilor pusi sa cerseasca pe strada. Si acesta este un abuz. Poti lua in calcul si cazul copiilor batuti pentru ca vorbesc... oricum sper ca am fost de ajutorhappy te pup:*