| Georgyana98 a întrebat:

as dori un mic ajutor
am nevoie de o compunere despre extraterestri si nu stiu din imaginatia mea sa fac o compunere despre ei(cum arata, din ce sunt formati, ce culoare au...etc) ma puteti ajuta?

dar nu de pe internet de pe google

va rog daca ma puteti ajuta sa fie de vreo 16 randuri cand scriu in caiet.

sper ca, ma puteti ajuta

dau fundita la cel(cea ) care ma ajuta

si voturi folositor si inteligent

Răspuns Câştigător
| VIPlidia a răspuns:

Extrateresrii,o forma rara de oameni creati din metal.Nu au inima, sentimente, ci doar o memorie destul de mare.Foarte intelingenti, dar nu destul incat sa se poata adapta situatiei pamantene.Mereu precisi,muncitori,dar niciodata infometati dupa mancare, apa, iubire si prietenie.Nu le este frica de nimic,nici de intuneric, nici de gandaci, nici de moarte.Au o existenta de peste 4 milioane de ani, creati din metaul di resursele proprii planete.Singurul rol pe care il au in viata este sa creeze fiinte exact ca ei,prin tecologia lor,atat de avansata.

Mai multe idei nu am,cam astea mi-au trecut prin minte,daca doresti, incerca sa modifci cuvintele care nu iti plac, sau ceea ce nu iti place.

5 răspunsuri:
anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

A fost odata o planeta indepartata numita Omniton 5 pe care locuia o rasa de extraterestri super avansati technologic care ajunsesera la un asemenea stadiu de dezvoltare incat practic nu se mai miscau din casa decat ca sa se imperecheze.

In restul timpului stateau la calculator, numit ordinator de interes personal si faceau afaceri intr-o lume virtuala construita de ei. Absolut toata activitatea lor se desfasura in jurul domiciliului, niste habitate rotunde asezate pe niste bete inaltate la diferite inaltimi, astfel incat sa se suprapuna si incat sa ocupe cat mai eficient spatiul limitat de pe planeta lor.

Totul venea la acesti extraterestrii gata servit acasa, mancare, aparatura, imbracaminte, divertisment. Strazile erau mai tot timpul pustii in afara de sambata seara cand majoritatea Omnitonielor se deplasau pana la o cunostinta de sex opus (unul dintre cele 4 sexe) pentru a se inmulti (sau a simula inmultirea).

Mai toti lucrau de acasa si in general aveau o camera pentru fitness. Principalele lor ocupatii erau legate de munca, putin si de divertisment, dar cel mai multe legate de rezolvarea PROBLEMEI.

PROBLEMA aparuse cam cu 2000 de ani inainte, cand un Omnitonian a carui casa functiona ca un observator astronomic descoperise ca departe in intunericul universului se deplasa o cometa uriasa cu traiectorie fixa spre planetele lor ( pentru ca Omnitonienii mai aveau colonii si pe alte 2 planete).

SOLUTIA PROBLEMEI
, pe care toti Omnitonienii o cautau disperati de 2000 de ani, era cum sa faca ca, peste 3700 de ani, cand planetele lor aveau sa fie distruse, sa salveze civilizatia.

De mentionat ca pe planeta Omniton era o varietate grozava de vietuitoare. Omnitonienii despre care tocmai am vorbit erau cei mai avansati si faceau parte din rasa Ombladonienilor. Erau atat de avansati incat aflasera deja marele mister despre cine a creat universul (nu in totalitate pentru ca nu raspunsesera la intrebarea cine la creat pe cel care a creat universul), il explorasera pe tot, cunosteau absolut orice secret al macro si micro-fizicii si in general erau blazati.

De altfel solutia pentru problema lor nu era ca nu stiu cum sa distruga cometa sau daca sa se mute pe o alta planeta, caci cunosteau destule inhabitabile, pur si simplu era o problema pur economica de cost si beneficiu, si incercau sa gaseasca solutia cea mai ieftina. Din pacate analiza lor financiara nu producea rezultate de doua milenii.

In tot acest timp o alta specie de vietuitoare pe planeta Omniton se dezvolta, Praslele. Praslele - sau praslarii, mai corect spus, erau o vietuitoare primitiva, cam cum sunt cateii sau vacile la noi pe Pamant. Ei nu cunosteau atat de multe despre univers, asa ca se ocupau mai mereu cu explorarea lui, si in general vizitau o groaza de planete.

Asa se face ca o nava exploratoare a Praslelor a vizitat si Pamantul, mai precis zona Craiova-Petrosani din Romania, continentul Europa. Aici au aterizat noaptea si imediat au desfacut laboratorul prortabil, care prin tehnologie holografica l-au mascat ca o fabrica din anii '70 in paragina.

Au pornit sa probeze care sunt cele mai inteligente specii de pe Pamant, si au descoperit ca in zona aceea se afla 2 specii dominante, una alba, umflata, cu 2 sexe care locuieste la suprafata pamantului, pe care au denumit-o Sigma si una neagra, schiloada, cu o lumina in frunte care locuieste subteran, pe care au numit-o Alfa.

Va urma.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Https://www.youtube.com/watch?v=Bni7s3Y95kA

Serviciile de informatii, alaturi de diverse grupuri care ar conduce lumea din umbra, sunt singurele entitati organizatorice care cunosc adevarul despre fenomenul OZN, cu toate implicatiile acestuia în trecutul, prezentul si, mai ales, viitorul omenirii. Aceasta este o ipoteza des invocata de catre adeptii teoriei conspiratiei.
Teoria presupuselor colaborari secrete intre guvernul SUA si extraterestrii a fost sustinuta, mai ales in anii 80, si de catre Milton William (Bill) Cooper, subofiter in Air Force. El afirma ca in perioada 1970-1973, pe cand lucra pentru comandamentul flotei militare din Pacific, a avut acces la doua materiale: Raportul nr.13 al proiectului Grudge/Blue Book si un rezumat privind operatiunea „Majority" – care ar fi fost legata de un grup oficial ultrasecret MJ-12, pentru gestionarea relatiilor cu extraterestrii). In „Raportul 13" s-ar fi gasit date privind prabusiri de OZN-uri, cadavre recuperate, extraterestri vii, fotografii, rapiri, analize ale OZN-urilor, etc.

| anonim_4396 a răspuns (pentru anonim_4396):

Tehnologie in schimbul oamenilor

Conform declaratiilor lui Cooper, ar exista trei rase de extraterestri cu care americanii ar fi in contact. Declaratiile lui se alatura surselor cotate a fi "cu credibilitate indoielnica", care au sustinut, de-a lungul timpului, ca structuri din CIA si departamente speciale ale U.S. Army au o indelungata relatie cu trei specii de fiinte extraterestre care, dintre toate natiunile lumii, ar fi ales sa intre in contact doar cu americanii: Reptilienii (botezati astfel datorita pielii lor), "Conformatorii" (fiinte vii "bazate" pe siliciu), si "Micii Cenusii" (cunoscuti si sub numele de Ebeni, care ar fi originari din sistemul solar Zeta Reticuli, umanoizi mici de inaltime, cu pielea cenusie, capul voluminos si ochi mari, asemanatori cu aceia ai unei insecte).

Bill English, ofiter de contrainformatii in cadrul „Beretelor Verzi", afirma si el ca a vazut Raportul 13, un material de 624 pagini, realizat aparent in 1953 si "adus la zi" in 1969. Cooper si English sustin ca in 1964, la baza Holloman, s-a incheiat o intelegere prin care extraterestrii promisesera un aport de tehnologie, in schimbul permisiunii de "a rapi" oameni in vederea unor experiente. In virtutea aceleiasi intelegeri, guvernul american urma sa construiasca un numar de baze subterane in care sa fie gazduiti extraterestrii, impreuna cu navele lor, si unde sa aiba loc schimburile de informatii tehnologice.

Marelui public nu trebuia sa i se divulge nimic despre toate acestea. Cooper afirma ca in 1972, extraterestrii se aflau deja in cinci baze subterane ale armatei din SUA: New Mexico, Nevada, Utah, Colorado, Dulce (New Mexico). Guvernul ar mai fi realizat, in acelasi scop, zeci de orasele subterane, amplasate la mare adancime sub pamant.

| anonim_4396 a răspuns (pentru anonim_4396):

Mutanti sau hibrizi

Aviatorul John Lear declara, în anii 80, ca detine informatii ca guvernul SUA "a vândut rasa umana unor extraterestri care ne vor raul". Lear, fiu al unui faimos inventator si constructor de avioane, a zburat cu peste 160 de tipuri de avioane, a participat la mai multe misiuni CIA, a doborât de repetate ori recorduri de viteza si era singurul pilot din lume care detinea toate tipurile de certificate de zbor eliberate de Federal Aviation Administration. El sustinea ca în laboratoarele subpamantene multietajate de la Dulce, din nordul statului New Mexico, dar si în alte baze, se afla mii de extraterestri, care efectueaza experimente sinistre pe oameni si pe animale, între care "crearea unor mutanti sau hibrizi între fiinte umane si extraterestre". Tot acolo ar trai conform lui Lear, un mare numar de specialisti pamanteni, "închisi probabil pentru totdeauna" (conform spuselor aviatorului, în 1979, la baza Dulce ar fi izbucnit chiar o revolta, inabusita in sange).

Conform declaratiilor aviatorului, între 1979 si 1983, grupul MJ-12 a început sa regrete colaborarea cu extraterestrii, dar era prea tarziu. Rapirile erau mult mai numeroase decat se convenise, în schimb tehnologiile primite erau simple surogate, foarte departe de performantele vehiculelor si ale armelor de care dispuneau rasele din Univers. În consecinta, guvernantii ar fi luat decizia realizarii unor arme defensive, prin care pamântenii sa poata distruge navele venite din Cosmos. Acesta ar fi fost adevaratul mobil al programului Initiativa de Aparare Strategica „Razboiul Stelelor" ("interfata" programului fiind apararea contra rachetelor nucleare sovietice). Conform blogurilor si forumurilor adeptilor teoriei conspiratiei, în ultimii 50 de ani ar fi existat peste 300 de întâlniri cu caracter confidential între extraterestri si reprezentanti ai guvernului american.

| larisa1995_3884 a răspuns:

Pai eu zic sa cauti pe google acolo iti da mai multe poze cu extraterestri