| bodoboddy78 a întrebat:

Noroc! Ați putea să-mi explicați și mie vă rog ce înseamnă spin-off? Și mai exact mă refer la Transformers The Last Knight în care se spune că se va face un spin-off pentru Bumblebee. Mulțumesc, dau fundiță

1 răspuns:
| DavidoffUser a răspuns:

Spin-off = este un program radio, un serial, un joc video, un film etc. derivat dintr-una sau mai multe parti ale ramurei respective care se concentreaza mai mult pe un caracter, un topic (sau orice alt eveniment) al respectivei ramuri.
In cazul de fata, originalul e Transformers. BumbleBee e doar un caracter din acest univers.Asadar, spin off-ul despre BB va inseamna o accentuare mai adanca asupra caracterului lui, se vor oferi mai multe detalii etc.
De obicei spin-off-urile sunt de scurt metraj.
Sper sa ne arate si cum a ramas mut.