| aburama22 a întrebat:

Nu imi mai apare nimic pe desktop ce pot sa fac nu imi apare nici start menu cum il fac inapoi sa imi apare iconitile si start menu

16 răspunsuri:
| Lance a răspuns:

Incearca asta: apasa Ctrl+Alt+Del. Clic pe processes in partea de sus si vezi daca e prezent explorer.exe in lista.

Daca nu e acolo, fa asa: Clic pe Applications tot in partea de sus. In partea de jos clic pe New Task, tasteaza explorer.exe si da ok.

| aburama22 explică (pentru Lance):

Nu merge crying

| Lance a răspuns (pentru aburama22):

Interesant, ai Windows Xp? Vezi daca merge asa. Da-i restart si apasa intermitent F8. O sa ti se deschida un meniu. Prima oara alege optiunea Last known good configuration si da Enter.

Daca tot nu se schimba nimic, repeta manevra si alege optiunea Safe mode - nu ala de networking. Vezi daca iti apare taskbarul si icoanele atunci.

| aburama22 explică (pentru stlucian):

Xp
dark edition

| stlucian a răspuns (pentru aburama22):

XP sp 3?

| aburama22 explică (pentru Lance):

Nu apare

| aburama22 explică (pentru stlucian):

Xp

| Lance a răspuns (pentru aburama22):

A, e clar. Dark Edition e o versiune neoficiala descarcata, reimpachetata, posibil f. instabila. E posibil sa fii nevoit sa-l formatezi si sa-l reinstalezi. Eventual sa-ti procuri un OS calumea.

| stlucian a răspuns (pentru aburama22):

Ai o optiune in win cand pornesti PC intri in safe mode din bios cu F11 s-au F 2 s-au cand pornesti pc -UL APASA" DELL " si acolo o sa-ti arate!

| aburama22 explică (pentru Lance):

Naspa sad

| aburama22 explică (pentru stlucian):

Si daca apasa del unde dau

| stlucian a răspuns (pentru aburama22):

Intri in bios si de acolo selectezi ultima versiune

| aburama22 explică (pentru stlucian):

Aia cu healt?

| stlucian a răspuns (pentru aburama22):

Da

| aburama22 explică (pentru stlucian):

Si acolo sunt sa modifi ce modific?