| kittyBast a întrebat:

Nu imi mai merge sunetul la pc... si nici nu mai am in coltul din dreapta alea pentru volum

7 răspunsuri:
| Danzell a răspuns:

Verifica placa de sunet. asta daca ai placa separata. daca nu, cumpara-ti una noua. nu e scumpa

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Daca ti-a mers pana acum, ce rost are sa-ti mai instalezi placa de sunet sau drivere? E logic ca le ai instalate. Deschide calculatorul si aspira-l cu ceva de praf.Vezi daca poti scoate placa de sunet de pe piciorusele acelea si curata bine, eventual sufli cu spatele unui aspirator.Eu asa am facut.Dar daca nu se aude nimic, nimic, macar un pocnet cand bagi mufa de la boxe, e posibil ca olaca de sunet sa se fi ars.Asa ca intri frumos pe okazii.ro,iti faci un cont si cauti acolo o placa de sunet externa, e ca un modem care se conecteaza la usb, are intrare pentru boxe si pentru microfon.Costa in jur 30 cu tot cu taxa postala. Daca totusi se aude ceva din boxe in situatia de acum, e clar ca nu mai face bine contact placa de sunet, si trebuie sa chemi pe cineva care se pricepe sa-l curete de praf.

| AvM94 a răspuns:

Instaleaza driverul de sunet al Pc/Laptop-ului tau.

| 7uPCR7 a răspuns:

Baga driver-ul de sunet!

| printesaalice28 a răspuns:

Da un restart sau cauta sunetul prin control panel.

| Dorel84 a răspuns:

Probabil nu ai instalata placa de sunet incearca sa o instalezi.happy funda?

| lexboy a răspuns:

Instaleaza-ti driver genius si dai scan sa iti caute driverele care sunt lipsa