| nikii a întrebat:

Nu inteleg cum se joaca mastermind pe ladypopular...ma poate ajuta cineva?big grin

3 răspunsuri:
| CataAndreea99 a răspuns:

Iti explic cum se joaca:
Trebuie sa nimeresti combinatia de culori.Cand nu iti apare nicio bila(alba sau neagra in dreptul combinatiei tale) inseamna ca nu ai nimerit nici o culoare. Daca iti apar bile albe inseamna ca ai nimerit atat bila cat si locul ei, dar daca ai o bila neagra inseamna ca bila e corecta dar nu e la locul ei.Te invat o smecherie pe care o folosesc si eu : umpli cate un rand cu 4 bile de aceeasi culoare(primul rand cu 4bile verzi, al doilea cu 4bile rosii etc) si urmaresti ca in dreptul combinatiei sa-ti apara bile albe(de ex daca iti apare in randul cu rosu o bila alba inseamna ca in combinatia finala ai si o bila rosie).Iei la rand toate bilele(randuri de o singura culoare) si te uiti in dreptul carui rand ai bile albe. Daca ai doua verzi si una portocalie si una roz inseamna ca asta e combinatia.Restul tine de noroc.Incearca sa nimeresti ordinea corecta a bilelor. Sper ca am ajutat. funtitza daca vrei

| Luca_Adriana_1993 a răspuns (pentru CataAndreea99):

Am facut asa dar nu mise primeste

| pedobear a răspuns:

Iti trebuie o minte de maestru. Sorry.