| Luci88 a întrebat:

Nu ma pot conecta la net. Jos in dreapta imi apare o steluță galbenă. Ce sa fac sa dispară acea steluta? Cred ca din cauza ei nu merge netu. Dau funda va rog! Mulțumesc mult pentru ajutor.

3 răspunsuri:
anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Da click pe steluta aia, si apoi la internet modemul ala, dai connect.

| Andi44 a răspuns:

Steluta aia galbena apare atunci cand ai probleme cu conexiunea. Daca folosesti un modem sau un router inseamna ca au o defectiune. Am avut si eu o asemenea problema cand ''imprumutam'' net de la vecini si se supraincarca reteaua. Sper ca te-am ajutat. Funda?

| mihailelea a răspuns:

Scoate tot din priza si baga inapoi (router, modem, calculator, tot). Dupa vreo 2 min ar trebui sa mearga.
Daca nu merge, ori ai o problema cu router-ul, ori este o problema de la providerul de internet si va trebui sa suni la ei.