| Stefffanutz a întrebat:

Mi-am instalat pc si nu imi mai apare la Network acolo o categorie in care bagam o adresa MAC de pe modem si imi mergea netu. Am cautat pe net cum ii zice la programu ala. L-am instalat si am inserat MAC-ul dar nu merge netul. De ce? Imi apare pe el o chesie galbena care in centru are semnul exclamari.

2 răspunsuri:
| traveler a răspuns:

Este simplu, la placa ta LAN intra in propietati /advanced/apoi iti apare un panou unde vezi sus stanga un dreptunghi alb cu niste optiuni:
du-te si da clik pe "network addres", apoi iti va aparea alt panou unde bifeaza in dreptul optiuni"value" si acolo treci macul dorit.
Dai apoi ok si restart si compu tau mereu se va conecta cu macul trecut de tine.Succes