| anonim_4396 a întrebat:

Nu mai mi-a venit menstra de pe 20 februarie, am fost la medicul de familie si a spus sa mai astept si luna aceasta si daca nu-si face aparitia trebuie sa merg la doctor ginecolog ca cica poate am fost stresata, racita sau mai stiu eu ce... mi-e fricasad poate am ceva grav am menstra de la 9 ani iar acum am 16...sad dar in tot acest timp l-am avut dereglat imi intarzia 3 saptamani, 10, 6, 4 zile dar acum nu mai mi-a venit de pe 20sad

2 răspunsuri:
| emiitzzy a răspuns:

Daca ai o viata cu stres nervi, activa poate fii si de la aia eu am 17 si mie mi`o venit la 10 ani...si niciodata nu mi regulatoh go on intr-adevar ca mie nu mi s-a intamplat numa o data sau de doua ori pentru tine... daca chiar nu iti vine ar trebui sa mergi la un control dar app mai esti virgina totusi?:? daca vrei lasa-mi mesaj pe privat si o sa-ti spun mai multe.:*:*

| sensssation a răspuns:

Emiitzzy are dreptate. daca nu mai esti virgina eu as zice sa iti faci un test. daca mai esti, du-te la un control ginecologic poate ai vre`o problemuta:d.asa pateam si eu si mi-a spus doctorul ca o sa imi vina regulat doar dupa ce o sa imi incep viata sexuala.si nici acum nu il am regulatstraight face. fiecare cu organismul lui:d