| alexalexandrusincerul a întrebat:

Nu mi se mai incarca telefonul...l am murdarit putin din greseala cu mancare(orez)si s ar putea sa fi intrat putina inauntru.dar imi tot zice ca a detectat umiditate..am incercat cu uscatorul...inca nimic.Ce sa fac? In cat timp isi revine?

4 răspunsuri:
| dannyel86 a răspuns:

Baga-l in orez (crud, nu pilaf laughing ), pentru a atrage umiditatea din el.
Poate dura chiar si 24 de ore. Trebuie sa ai rabdare si poate se rezolva problema.
In caz contrar, intrebi la un service ce e de facut si cat te costa.

| JackR a răspuns:

Daca este Samsung, Huawei, HTC etc. no worries! Astora le place orezul si il termina repede. Daca este iPhone, astia sunt americani, incearca cu hamburgheri si porumb!

| Peridava a răspuns:

Probabil nu are numai apa (lichid). Daca ai resturi alimentare, numai la un service poti sa o rezolvi.

| Mafiotul32 a răspuns:

Incearca la un gsm poate stiu ei care este problema