| tonynegrui a întrebat:

Va rog am o mare problema cu un smartphone Samsung Galaxy s6.
Azi a plouat într-una și între timp eram afara și trimiteam mesaje la diverse persoane. Când am ajuns acasă am băgat telefonul la încărcat și am observat după 5 minute ca nu se mai încarcă. Asa ca am scos cablul USB și l-am băgat înapoi. Nimic. Am dat restart și după îmi încarcă telefonul prin cablu (normal este pe încărcare rapida). după puțin timp nu îmi mai încarcă deloc asa ca am încercat cu alt cablu usb și îmi zice că, cablul USB are o capacitate prea mare și este imposibil.
Ideea este ca a intrat putina apa în husa si a intrat în gaură.
Va rog cineva cu experienta. (nu pot scoate bateria nimic. Decât cardul sim

3 răspunsuri:
| OnuOnulică a răspuns:

Mergi în service. Nu ai ce să-i faci cel mai probabil s-a stricat bateria.

| VictorL a răspuns:

Posibil să fi intrat apă şi să se fi deteriorat ceva. Vestea proastă e că galaxy s6 nu e rezistent la apă şi respectiv dacă pătrunde apă prin vreo gaură atunci pot apăra probleme. Du-te la vreun specialist.winking

| NilstarAndrei a răspuns:

Pai din cate stiu eu S6 nu este rezistent la apa si te sfatuiesc sa mergi la service pa a nu se strica si mai tare